Video predvajalnik se nalaga.
This is a modal window.
Multimedijske datoteke ni bilo mogoče naložiti zaradi napake na strežniku oziroma omrežju ali ker ta oblika ni podprta.
Opis posnetka
V zadnjih letih je vključevanje družbeno depriviligiranih skupin v umetnost postala razpisna norma. Vse prevečkrat se zgodi, da z ljudmi, ki so zaradi različnih oblik zatiranja potisnjeni na družbeno margino, zaradi sistemskih ovir le stežka sodelujemo trajnostno, vključujoče ter skupnostno. Vseeno pa so različni akterji skozi leta razvijali raznovrstne metodologije dela, ki poskušajo te izzive preseči.
Na kakšen način lahko v gledališču vzpostavimo družbeno margino kot polje boja za družbene spremembe in ne le kontinuirano ponavljanje prekarnega družbenega položaja različnih marginaliziranih skupin? Kakšne so metodologije in načini dela, s katerimi lahko do teh tem pristopamo? Kakšne so pri vključevanju targetiranih skupin nevarnosti in kakšne priložnosti za opolnomočenje?
Z gosti smo predstavili primere dobrih praks ter odprli dileme, ki se pojavljajo ob njihovem delu.
Moderatorka: Alja Lobnik. Gostje: Tin Grabnar in Hana Vodeb, avtorja projekta Starci; Goran Injac, Slovensko mladinsko gledališče; Tea Hvala, Mesto žensk; Alen Jelen, ŠKUC gledališče; Anja Pirnat, Gledališče Glej.
Niz pogovorov ob obeležju 50-letnice Gledališča Glej. Gledališče Glej v Sodelovanju s Slovenskim gledališkim inštitutom.
Vidnost
Javen
Jezik
slovenščina
Avtor
Gledališče Glej in Slovenski gledališki inštitut
Datum dogodka
18. 02. 2020
Ključniki