Video predvajalnik se nalaga.
This is a modal window.
Multimedijske datoteke ni bilo mogoče naložiti zaradi napake na strežniku oziroma omrežju ali ker ta oblika ni podprta.
Uporaba metodologije načrtovanja eksperimentov (DOE) v računski dinamiki tekočin (CFD) za optimizacijo zasnove plinskega gorilnika, Matej Emin, Primož Žibert
32 ogledov
Opis posnetka
Matej Emin, Culmium
Primož Žibert, Procesni inženiring
Predstavljena je uporaba metodologije načrtovanja eksperimentov (DOE) in računske dinamike tekočin (CFD) za optimizacijo zasnove plinskega gorilnika. Poudarek je na sinergiji med DOE in CFD ter kako ta omogoča minimizacijo števila potrebnih simulacij za identifikacijo optimalnih konfiguracij za izboljšano učinkovitost zgorevanja in nižje emisije.
Matej Emin je fizik, ki se ukvarja s podatkovno analitiko s poudarkom na DOE in statističnem modeliranju v industriji za optimizacijo proizvodnih procesov in razvoj novih ali izboljšanih izdelkov.
Dr. Primož Žibret je doktor strojništva. Kot razvojni inženir v podjetju Procesni inženiring skrbi za energetske preračune načrtovanih sistemov, njihovo optimizacijo in izvedbo simulacij posameznih pomembnejših detajlov znotraj sistemov. Delno zaposlen tudi na Fakulteti za strojništvo, UL, kjer na področju meroslovja pretoka plina nadaljuje delo začeto v svojem doktoratu.
Projekt EuroCC 2 financira Evropsko Skupno podjetje za evropsko visokozmogljivo računalništvo (JU) v okviru sporazuma o dodelitvi sredstev št. 101101903. JU podpirajo EU program Digitalna Evropa, Nemčija, Bolgarija, Avstrija, Hrvaška, Ciper, Češka republika, Danska, Estonija, Finska, Grčija, Madžarska, Irska, Italija, Litva, Latvija, Poljska, Portugalska, Romunija, Slovenija, Španija, Švedska, Francija, Nizozemska, Belgija, Luksemburg, Slovaška, Norveška, Turčija, Republika Severna Makedonija, Islandija, Črna gora in Srbija. Delovanje Nacionalnega kompetenčnega centra SLING sofinancira Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije.
Vidnost
Javen
Jezik
slovenščina
Avtor
ARNES Video
Komentarji
Ni komentarjev.
Superračunalništvo za industrijo
Kako lahko podjetja pridobijo dostop do superračunalniških virov SLING, Dejan Valh
Mreža znanja
34 ogledov
•
pred 7 meseci
Arctur HPC: Pospeševanje razvoja in inovacij s superračunalniško močjo, Tristan Pahor
Mreža znanja
24 ogledov
•
pred 7 meseci
Kako spodbujati pismenosti na področju umetne inteligence, Mateja Baebler
Mreža znanja
110 ogledov
•
pred 7 meseci
Optimizacija superračunalniških podatkovnih centrov, Branko Jovanovič
Mreža znanja
25 ogledov
•
pred 7 meseci
High Performance Computing Solutions by Supermicro, Petr Karbus
Mreža znanja
25 ogledov
•
pred 7 meseci
S SLINGOM do inovacij: HPC4SME AAT in razvoj PoC, Tina Črnigoj Marc
Mreža znanja
55 ogledov
•
pred 7 meseci